0 850 221 84 46
0 553 166 07 27

Ankara Kombi Bakımı

Ankara Kombi Bakımı

Ankara Kombi Bakımı

Kombiler günlük hayatımızda çok fazla yer alarak hayatımızı ciddi anlamda kolaylaştıran cihazlardır. Fakat kombiler çalışma prensibiyle nedeniyle de bakıma ihtiyaç duymaktadır cihazlardır. Ankara Kombi Bakımı olarak biz ve kombi uzmanlar ve üreticiler tarafından senede bir defa yapılması önermektedir. Kombi Bakımı cihazın genel olarak kontrolleri ve temizliklerinin yapılmasıdır.

Ankara Kombi Bakımı Servisi olarak, Kombi bakımı yapılması gerekli mi? Sorusunun cevabını Kombi Bakımının Yararlarını açıklayarak cevap verelim. Kombi Bakımı işi profesyonellik gerektiren ciddi bir iştir. İş uzmanı olan kişiler tarafından yapılan Kombi Temizliği ve Petek Temizliği kombinin ilk günkü performansı kavuşmasına sağlayarak uzun süre sorunsuz çalışması sağlamaktadır. Cihazın sıcak su ve petek suyu ısıtmasında istenilen seviyeye daha çabuk ulaşarak ısı verimliliği artırırken daha az doğal tüketmenize neden olur.

Daha az doğalgaz tüketimi ise daha az fatura demektir.  Oluşabilecek kombi arızalarının önüne geçerek kış ortasında ciddi Kombi tamiri gerektiren masraflardan kurulmanıza yardımcı olacaktır. Özelliklede bacalı kombiler de baca tıkanmalarının önceden tespiti yaparak oluşabilecek manevi kayıpların önüne geçilmektedir. Kombi bakımları yapılmazsa doğalgaz zehirlenmesi gibi manevi zararların yanında ciddi manada tamir gerektiren arızalara yol açabilmektedir. Ankara Kombi Bakımı Servisi Olarak uyarıyoruz Kombi bakımının kendisi yapmaya çalışan ve ehil olmayan kişiler tarafından yapılan Kombi temizliği cihazınıza ciddi anlamda zararlar verebilir.

Kombiler 3 çeşide ayrılmaktadır. Bacalı kombiler, Hermetik Kombiler ve Yoğuşmalı Kombilerdir. İsimleri farklı olsa da genel olarak çalışma prensipleri aynıdır. Bacalı kombi bakımları, hermetik kombi bakımları ve yoğuşmalı kombi bakımları nasıl yapılıyor sorunun cevaben yapı itibariyle farklı olğundan dolayı kombi temizlikleride bir birinden farklılıktır.

ankara kombi bakımı
ankara kombi bakımı

Kombi Yıllık Bakımında Neler Yapıyoruz

Ankara Kombi Bakımı Servisi olarak Yukarıda belirttiğimiz gibi kombi yıllık bakımı bilgi ve tecrübe gerektiren ciddi bir iştir. Hermetik , Bacalı ve Yoğuşmalı Kombi Bakımı Nasıl yapılır. Madde madde açıklamak gerekirse;

Kombi çalıştırılarak

                Kombi kapakları sökülerek su ve gaz kaçakları için sızdırmazlık kontrolü yapılır.

                Besleme ve diğer elektrik bağlantıları kontrolü edilir.

                Sıcak su performansı ile kalorifer tesisat performansı kontrol edilir. Performans kontrollerinde fanın çalışması, genleşme tankının çalışması, alev boyu, ateşleme iyonların durumu, devir daim pompasının çalışması, üç yollunun ve motorunun çalışması sensörlerinin ve eşanjörleri çalışma durumları gözlenir.  Kombi de oluşmuş veya oluşması muhtemel arızalar konusunda kombi kullanıcısına bilgi verilir. Bu işlemlerden

Kombi Kapatılıp Elektriği Kesildikten Sonra;

                Kombinin içerisindeki su tahliye vanasından veya musluktan boşaltılır.

                Kombinin arkasında bulunan genleşme tankının havası kontrol edilir eksik durumda tamamlanır.

                Cehennem odası da denilen yanma odasında bulunan brolür, ateşleme, ana eşanjör temizlenir. Yoğuşmalı Kombi Bakımlarında Periyodik bakımlarında yanma odası sökülemez. Genel bakımında sökülerek temizlenir.

                Hermetik kombi bakımlarında Fan sökülerek temizliği yapılır bu durum bacanın da temizliği anlamına gelir. Ancak Bacalı kombi bakımları yapılırken, kombide fan bulunmaz lakın üst tarafta cihazının hava sirkülasyonun sağlan kanallar temizlenir. Yoğuşmalı kombi bakımı yapılırken fan sökülmez. Bacayı temizleyen yoğuşma suyunun toplandığı hazne temizlenir.

                Kombinin altında bulunan petek dönüş borusunun içerindeki dönüş filtresi temizlenir.

Kombi tekrar çalıştırılarak;

                Kombinin gaz ayarları yapılır.

                Tekrar çalışma ve performans kontrolü yapılarak teslim edilir.

Ankara Kombi Bakımı Servisi olarak işin ciddi yetini göz önünde bulundurarak alanında uzman ekiplerimizle sizlere en iyi hizmeti en uygun fiyatlara sunmak için çalışmaktayız. Göktürk Teknik Servisimize ister, bu yarının altına yorum yazarak uzmanına sorabilir isterseniz diğer iletişim kaynaklarından kombi hakkında bilgi ve randevu talep edebilirsiniz.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin

Call Now ButtonŞimdi Ara